Poslední příspěvky

 • Kampus Albertov - bydlení pro studenty 

  Autor: Samek Pavel; Vedoucí práce: Císler Ondřej; Oponent práce: Košař František
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2017-06-16)
  Studentské bydlení je klíčovým prvkem pro kampus Albertov. Přináší do místa nový rozměr a to využívání kampusu studenty celodenně. Studentské koleje se nacházejí v přímé blízkosti bývalého městského opevnění. Koncept domu ...
 • Kampus Albertov - univerzitní knihovna 

  Autor: Haj Abdová Sausan; Vedoucí práce: Císler Ondřej; Oponent práce: Nový Pavel
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2017-06-17)
  Knihovna jako místo soustředění, knihovna jako centrum.
 • MĚSTSKÉ A STARTOVACÍ BYDLENÍ BENEŠOV 

  Autor: Žídková Klára; Vedoucí práce: Kohout Michal; Oponent práce: Rössler Martin
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2018-01-26)
  Navrhuji městské a startovací bydlení v městě Benešov. V území se nachází celkem 5 bytových domů, ve kterých najdeme startovací byty pro mladé rodiny, seniory či jednotlivce a byty běžného standardu pro potřeby města. ...
 • DĚTSKÝ OSTROV 

  Autor: Bendová Marie; Vedoucí práce: Císler Ondřej; Oponent práce: Jurečková Markéta
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2018-01-22)
  Předmětem diplomové práce je návrh městské haly na Dětském ostrově v Praze. Městská hala, stejně jako celý ostrov, funguje jako prostor pro novodobé obřady společnosti - je přitom univerzální, otevřený všem. Projekt se ...
 • Kampus Albertov - lázně 

  Autor: Urbanová Martina; Vedoucí práce: Císler Ondřej; Oponent práce: Kamenický Ondřej
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2017-08-02)
  Budova bývalých parních lázní Na Slupi z roku 1931 od architekta Jana Jerolíma, je v současné době ve velmi špatném stavu. Projekt pracuje s návratem lázeňské tradice do Prahy a záchranou budovy ve stylu pozdní moderny.
 • DĚTSKÝ OSTROV 

  Autor: Zajac Ondrej; Vedoucí práce: Císler Ondřej; Oponent práce: Závodný Lubomír
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2018-01-20)
  Tématem diplomové práce je veřejný prostor v centru města a jeho nové interpretace. Lokalitu tvoří Dětský ostrov v Praze. Na základě zkoumaní nejnovějších odborných poznatků a aktuálních témat ohrožujících společnost ...
 • SKAUTSKÁ ZÁKLADNA LIBEREC 

  Autor: Remunda Robin; Vedoucí práce: Šestáková Irena; Oponent práce: Voříšková Šárka
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2018-02-03)
  Práce je architektonickou studií pro stavbu skautské základny na konkrétním pozemku v Liberci - Dolním Hanychově. Klubovna nemá sloužit jen pro běžný provoz středisek, ale i pro řízení a reprezentaci skautského Libereckého kraje.
 • DĚTSKÝ OSTROV 

  Autor: The Thi Hong Nhung; Vedoucí práce: Císler Ondřej; Oponent práce: Kosek Filip
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2018-01-18)
  Předmětem diplomové práce je návrh Domu s respitní péčí, který zaměstnává především osoby s duševním onemocněním a jiným typem handicapu. Provoz domu je doplněn chráněnými dílnami,denním stacionářem, čítárnou a respitním ...
 • CHILDREN´S ISLAND 

  Autor: Marenic Savka; Vedoucí práce: Císler Ondřej; Oponent práce: Jančok Martin
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2018-01-27)
  Diplomová práce zkoumá charakter Dětského ostrova a navrhuje typologii vzdělávání zaměřenou na výuku dětí ve věku 6 - 14 let. Ačkoliv ostrov má sloužit hlavně dětem, už několik let toto místo zeje prázdnotou. Jde o ...
 • STUDENTSKÉ BYDLENÍ V PRAZE 

  Autor: Kostelecký Lukáš; Vedoucí práce: Kohout Michal; Oponent práce: Mareš David
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2018-01-12)
  Hlavním cílem této diplomové práce je návrh menšího komplexu studentského bydlení v lokalitě Červeného vrchu v Praze. V rámci návrhu jsou u komplexu řešeny i přidružené funkce pro studenty, sousedící rampový polotevřený ...
 • Most, město 

  Autor: Janusová Lenka; Vedoucí práce: Císler Ondřej; Oponent práce: Koňata Jakub
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2017-06-16)
  Most, město - vztahy a vzájemný vliv jednoho na druhé. Propojení dvou městských částí - Karlína a Holešovic s přínosem pro dané lokality. Domy na opačných březích řeky v blízkosti mostu, soustředění na jeden z nich - ...
 • Městská knihovna, Františkovy Lázně 

  Autor: Sičáková Patrícia; Vedoucí práce: Redčenkov Boris; Oponent práce: Štengl Radek
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2017-06-16)
  Cieľom projektu bolo navrhnúť mestskú knižnicu, ktorá bude súčasťou nového radničného bloku. Hlavnou myšlienkou bolo oživiť a skultúrniť centrum Františkových Lázní. Konceptom stavby je prepojenie bloku s námestím pri ...
 • Most - Město 

  Autor: Waloszková Marta; Vedoucí práce: Císler Ondřej; Oponent práce: Sodomková Šárka
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2017-06-16)
  Bytový dům s pronajímatelným parterem, vžívající se do situace města, doplňující chybějící momenty ve struktuře městské části Praha - Holešovice. Stojící na místě, kde má vzniknout most, propojení s městskou částí Praha-Karlín.
 • Krematorium a kolumbárium, Černošice 

  Autor: Poslušný Jan; Vedoucí práce: Císler Ondřej; Oponent práce: Nacházel Petr
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2017-06-19)
  "Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby." - Mark Twain
 • KOMUNITNÍ CENTRUM HLOUBĚTÍN 

  Autor: Škropeková Jana; Vedoucí práce: Šestáková Irena; Oponent práce: Voříšková Šárka
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2018-01-21)
  Komunitné centrum je verejné miesto (objekt/ súbor objektov), kde sa členovia komunity zhromažďujú kôli najrôznejším aktivitám. Vybrala som si pražskú časť Hloubětín, pretože je to komunita ľudí, ktorí chcú medzi sebou ...
 • KOMUNITNÍ CENTRUM - HLOUBĚTÍN 

  Autor: Hlinková Petra; Vedoucí práce: Šestáková Irena; Oponent práce: Voříšková Šárka
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2018-01-18)
  Témou diplomovej práce je návrh komunitného centra, ktoré by malo slúžiť ako miesto každodenného stretávania obyvateľov lokality. Pozemok sa nachádza v centre Hloubětína v susedstve kostola sv. Jíří. Projekt rieši náväznosť ...
 • DŮM S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU JILEMNICE 

  Autor: Kobr Jindřich; Vedoucí práce: Šestáková Irena; Oponent práce: Voříšková Šárka
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2018-01-24)
  Vzhledem k současnému stavu domu s pečovatelskou službou v Jilemnici a z toho vyplývajícího vysokého počtu neuspokojených žádostí o ubytování je zřejmé, že témata týkající se bydlení pro seniory jsou ve městě aktuální. ...
 • Bytový blok, Smíchov jih 

  Autor: Kopecká Julie; Vedoucí práce: Redčenkov Boris; Oponent práce: Škopek Jan
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2017-06-21)
  Bytový dům se nachází na Smíchově, v prostorách nevyužité částí Smíchovského nádraží. Projekt obsahuje startovní a studentské bydlení. Cílem je zpodrobnění architektonické studie z předchozího semestru, z achování a rozvedení ...
 • KOMUNITNÍ CENTRUM - HLOUBĚTÍN 

  Autor: Ivanová Dagmara; Vedoucí práce: Šestáková Irena; Oponent práce: Voříšková Šárka
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2018-01-20)
  Diplomová práca rieši návrh komunitného centra v historickom jadre mestskej štvrte Hloubětín. Objekt slúži ako centrum kultúry, voľného času a stretávania sa obyvateľov všetkých vekových kategórií. Zlučuje funkcie kaviarne, ...
 • Polyfunkční dům, Smíchov 

  Autor: Daňková Anastassiya; Vedoucí práce: Kohout Michal; Oponent práce: Hrdina Pavel
  (České vysoké učení technické v Praze. Vypočetní a informační centrum.Czech Technical University in Prague. Computing and Information Centre., 2017-06-22)
  Cílem projektu je reinkarnace Smíchovského území. Dodaní nových veřejných funkcí v kombinace s bydlením. A co může být lepší než ??ydlet u vody a v blizkostí centra Prahy.

Zobrazit další